Strój Panny Młodej

Strój Panny Młodej
Nie ma wątpliwości, że Panna Młoda powinna w dzień ślubu wyglądać zjawiskowo. Suknia powinna być dobrana do jej osobowości i temperamentu. Najlepiej zacząć rozglądać się za nią ponad pół roku przed wyznaczonym terminem zaślubin.
Salony Mody Ślubnej mają szeroką ofertę, jeśli jednak ta nie wystarczy – można skorzystać z usług krawcowej. Pracowania krawiecka jest również dobrym rozwiązaniem jeśli zdecydujemy się na suknię używaną, wymagającą przeróbek. Ostatnio coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest wybór sukni po mamie, kultywując tradycję rodzinną.
Jak dobrać krój sukni do figury, charakteru i własnych upodobań? Tu warto koniecznie skorzystać z porad stylistów. Musimy dobrać:
  • kolor sukni ślubnej,
  • kolor i rodzaj dodatków,
  • rodzaj materiału,
  • rodzaj i kolor koronek czy innych zdobień,
  • rodzaj i kolor bielizny,
  • nakrycie głowy,
  • krój spódnicy,
  • nakrycie wierzchnie,
  • krój gorsetu i inne.
Podczas zakupu pojawia się mnóstwo dylematów. Warto mieć kogoś do pomocy. Szczęście przynosi kupowanie sukni ślubnej wyłącznie w towarzystwie matki lub przyjaciółki. Styliści dodatkowo radzą, aby towarzystwo przy przymiarkach ograniczyć do niezbędnego minimum. Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.
Jest suknia - są przesądy. Panno Młoda, nie można jej zakładać poza przymiarką (pech). Nie wolno jej również dawać do przymiarki niezamężnym koleżankom (staropanieństwo). Nie można jej pokazywać Panu Młodemu (pech). Może on ją zobaczyć dopiero w dzień ślubu.
Wybór butów do sukni ślubnej również jest nie lada wyzwaniem. Muszą być wygodne i piękne. Nie psujmy wizerunku swojej sukni źle dobranymi butami. Mogą być kolorowe, białe, srebrne, złote. Szczęście przynoszą buty pełne. Ale jak tu nie oprzeć się sandałkom? Kwestia indywidualnych upodobań. Radzi się, aby kupić buty odpowiednio wcześniej (aby sprawdzić ich jakość).
Biżuteria powinna być dopasowana w zależności od zdobień sukni. Im bardziej strojna suknia tym skromniejsza biżuteria. Do większości sukien pasują prawdziwe perły, jednak naszyjnik z nich - przynosi rzekomo pecha.
Tradycja nakazuje dodatkowo, aby Panna Młoda w dzień ślubu miała na sobie:

- coś nowego – przyniesie dostatek w małżeństwie,
- coś starego – przyniesie wsparcie od rodziny i bliskich,
- coś białego – przyniesie poczucie czystości oraz niewinności,
- coś niebieskiego - przyniesie wierność współmałżonka,
- coś pożyczonego - przyniesie przychylność i życzliwości nowej rodziny.

Nie można zapominać o bukiecie (i butonierce). Kwiaty dodają Pannie Młodej wdzięczności i romantyczności. Bukiet z wybranych kwiatów najlepiej zamówić pół miesiąca wcześniej. Najbardziej opłacalne i dostępne są kwiaty sezonowe. Tu najlepiej zasięgnąć porady bezpośrednio u kwiaciarki. Bukiet można urozmaicić dodatkami, jakie użyto w zdobieniach sukni.
Przy ustalaniu i kompletowaniu stroju dla Panny Młodej pamiętajmy o Panu Młodym. Stroje Pary Młodej powinny być spójne. Panna Młoda nie powinna przyćmić swojego partnera. On również musi wyglądać wytwornie.

2015-05-04 © slubwkarkonoszach.pl Tagi: ,