Wesele z "lotu ptaka"

Wesele z "lotu ptaka"

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu wielu młodych ludzi. Aby go upamiętnić często zamawiamy fotografa czy kamerzystę, dzięki czemu po latach możemy rozkoszować się tym ważnym dla nas dniem.

Ogromny rozwój technologiczny i duża dostępność nowych technologii powoduje, że weselne produkcje są coraz ciekawsze. Filmy przypominają produkcje filmowe a na plenery fotograficzne wyjeżdżamy coraz częściej za granicę. Coraz modniejsze stają się także zdjęcia i ujęcia z lotu ptaka. A to wszystko za sprawą wielowirnikowców potocznie zwanych także dronami.

Najbardziej popularne są quadrocoptery czyli pojazdy posiadające cztery wirniki. Podstawowe modele z wbudowaną kamerą możemy kupić marketach już od kilkuset złotych. Ci bardziej wymagający mogą kupić modele z możliwością podczepienia pod nie kamer sportowych takich jak np. GoPro, oraz dedykowanych do nich stabilizatorów. Jedną z najbardziej popularnych firm jest chiński DJI wraz ze swoim flagowym modelem Phantom. Prócz multikopterów, które możemy użytkować prawie od razu po wyjęciu z pudełka istnieją również urządzenia, które możemy zbudować od podstaw.

Co jednaj jeśli chcemy wynająć specjalistę do zrealizowania dla nas ujęć z lotu ptaka? Niektórzy kamerzyści dodają do swoich usług taką możliwość. Czasem jako standardową usługę - częściej jako dodatek do swojej oferty. Są też firmy specjalizujące się tylko w takich ujęciach. Tutaj za dzień zdjęciowy możemy zapłacić już od 1000 zł.

O czym należy pamiętać zamawiając taką usługę? Na pewno dowiedzmy się czy osoba zajmująca się tym posiada świadectwo kwalifikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego (dla lotów komercyjnych jest to niezbędne). Ważne jest też aby pilot posiadał ważne ubezpieczenie OC, które zrekompensuje niespodziewane uszkodzenia. Wszystko to pozwoli Wam na pewną pamiątkę a także i zachowa bezpieczeństwo podczas imprezy.


2015-07-21 © slubwkarkonoszach.pl Tagi: zlotuptaka,   dron,   ślubwplenerze,   filmzdrona,   filmowanie,