Plener ślubny w Karkonoszach

Plener ślubny w Karkonoszach

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że rejon kotliny jeleniogórskiej jest niezwykle piękny. Bez problemu znajdziemy tutaj wspaniałe miejsca na plener ślubny np. w Dolinie Pałaców i Ogrodów, na zaporze w Pilchowicach, wodospadach, okolicznych skałkach i parkach.

Młode Pary co raz częściej poszukują nieszablonowych pomysłów i miejsc na wykonanie nietypowej sesji. W większości przypadków, pozostawiają tę kwestię fotografowi i kamerzyście, ale popularnym staje się planowanie tego przez nich samych. Młode Pary tworzą/wybierają sobie rekwizyty i miejsca związane z ich zainteresowaniami lub szczególnie im bliskie np. ze względu na zaręczyny, pierwszy pocałunek lub poznania się.

Wyjątkowym miejscem na sesję ślubną foto/wideo niewątpliwie są Karkonosze. Zdobywają one co raz większą popularność i co raz częściej można spotkać na górskim szlaku Pannę Młodą w sukni ślubnej oraz Pana Młodego w garniturze.

Jak przygotować się do takiej sesji? Na pewno należy zabrać ze sobą odpowiednie ubrania i obuwie. Pogoda w górach bywa nieprzewidywalna, dlatego trzeba zabezpieczyć się przed zmianami warunków atmosferycznych.

W przypadku słonecznej pogody, im wyżej, tym silniejsze promieniowanie UV i warto zabrać ze sobą krem z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne. Traktujmy sesję jak wyprawę, zadbajmy o prowiant i wodę aby nie odwodnić organizmu i mieć siły na zdjęcia. Będąc już w Karkonoszach musimy pamiętać, że znajdujemy się w Karkonoskim Parku Narodowym i obowiązują nas wszelkie zasady w nim panujące min.: nie wolno schodzić z wytyczonych szlaków, nie śmiecimy (czyli zabieramy ze sobą wszystko, co przynieśliśmy - zapominamy o konfetti, papierowych płatkach itp.), nie niszczymy otaczającej nas przyrody!

Najpopularniejszymi miejscami na sesję w Karkonoszach niewątpliwie są okolice Śnieżki – Równia pod Śnieżką, urokliwie położona w Kotle Małego Stawu Samotnia, stosunkowo łatwo dostępna, dzięki wyciągowi krzesełkowemu, Szrenica. Będąc w tych miejscach trzeba liczyć się z tym, że Młoda Para będzie nie lada atrakcją dla turystów i wielu z nich będzie chciało mieć wspólne zdjęcie, lub zrobić symboliczną bramę :)


2015-07-21 © slubwkarkonoszach.pl Tagi: fotograf,   filmowanie,   wideo,   zdjęcia,   sesjawgórach,   sesjaplenerowa,   Karkonosze,   sesjazdjęciowa,   pomysłnasesję,