Obuwie ślubne dla Niej

Obuwie ślubne dla Niej

Buty do ślubu muszą być na pewno wygodne i dobrane zgodnie z przeznaczeniem. W końcu Panna Młoda musi w nich przechodzić i przetańczyć cały dzień. Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej wyjątkowe szpilki nie dodadzą kobiecie uroku, jeśli ta – zwyczajnie nie potrafi w nich chodzić.

Przede wszystkim chodząc na wysokich obcasach trzeba pilnować swojej postawy ciała. Głowa do góry, brzuch wciągnięty, ramiona do tyłu, odpowiednia długość kroku. Jeśli nie mamy doświadczenia i na co dzień nie chodzimy w butach na obcasach, a do ślubu marzymy o ich włożeniu, kupmy je odpowiednio wcześniej, aby mieć czas się przygotować do wielkiego wyjścia.

Radzimy nie zostawiać zakupu butów na ostatnią chwilę jeszcze z jednego powodu – czy to będą buty płaskie czy na obcesie – warto je wcześniej rozchodzić i sprawdzić. Ból stóp, odciski, otarcia czy jakikolwiek inny dyskomfort może zniszczyć dobry nastrój Panny Młodej. Na rynku na szczęście jest duży wybór wkładek do butów, które pełnią różne funkcję np. amortyzują, zapobiegają powstawania odcisków w różnych miejscach stopy. Warto przemyśleć ich zakup.

Podczas wyboru butów koniecznie trzeba oba przymierzyć i się w nich przejść. Jeśli czujesz ucisk palców, oznacza to, że stopa przesuwa się w głąb buta i nieprawidłowo trzyma stopę. Takiego obuwia nie kupuj.


Wybór grubości i wysokości obcasa jest bardzo ważny. Trzeba go tak dobrać by podkreślał naszą nogę i dodawał szyku całej kreacji. Pamiętajmy, że buty na obcasie mogą być wygodne – musimy tylko odpowiednio dobrać obcas dla siebie.


Wysokość obcasa powinien być proporcjonalny do długości nóg. Im Panna Młoda ma dłuższe nogi tym może pozwolić sobie na wyższy obcas. Zbyt wysoki obcas może niekorzystnie podkreślić krótkie nogi. Wybór wysokości obcasa jest na tyle istotny, ponieważ generuje długość sukni ślubnej przy przymiarkach. Jej długość mierzy się do ziemi lub maksymalnie dwa cm przed, by wystawały tylko czubki butów.


Grubość obcasa powinien być natomiast proporcjonalny do grubości nóg i całej sylwetki. Słupki, koturny powinny wybierać Panny Młode o krągłych kształtach. Natomiast szczupłe kobiety – mogą śmiało wkładać cienkie szpilki.


Przy wyborze krótkiej sukni ślubnej wybór obuwia i dopasowanie go do sylwetki oraz kreacji jest bardzo istotny.

Im masz mniejsze doświadczenie w chodzeniu na obcasach polecamy grubszy obcas. Wysokie obcasy są wygodniejsze jak posiadają niewielką platformę na przodzie stopy, jednocześnie bardziej wydłużają nogi.

Bardzo wiele młodych kobiet zakłada do sukni ślubnej płaskie buty np. baleriny, sandały a nawet tenisówki czy adidasy. Często kobiety na wysokim obcasie idą tylko na ceremonię zaślubin, tuż po - zmieniają na wygodniejsze – płaskie. Wszystko zależy od Ciebie.


Zauważalny jest trend, że klasyczny ubiór i zasady w doborze dodatków idą w odstawkę. Białe buty są już rzadkością. Popularniejsze są złote, srebrne, perłowe, pastelowe czy ostatnio bardzo modne kolory cieliste. Wiele kobiet decyduje się również na obuwie w soczystym kolorze czerwieni, różu czy innej swojej ulubionej barwie. Aby zachęcić kobiety do zakupu białych butów firmy oferują przefarbowanie ich (często w cenie) na dowolny kolor po uroczystości.


Wszystko zależy od naszej wizji, upodobań i osobowości. Najważniejsze aby dobrane obuwie nie przeszkadzało nam w pięknych chwilach i dobrej zabawie.


2015-08-19 © slubwkarkonoszach.pl Tagi: obcasy,   szpilki,   zakup,   baleriny,   jakiekupić,   obuwie,