Strój Pana Młodego

Strój Pana Młodego

Strój Pana Młodego jest bardzo ważny. Nie można go bagatelizować. Jego wybór jest tak samo skomplikowany jak dopasowanie sukni do sylwetki i wyobrażeń kobiety.

Powszechnie przyjmuje się, że to Panna Młoda ma być najpiękniejsza, Pan Młody nie powinien swoim strojem przyćmić ubioru wybranki. Zatem jeśli Panna Młoda decyduje się na skromną suknię, Pan Młody nie powinien zakładać fraku czy szykownego smokingu.

Dla mężczyzn oferta jest szeroka. Najlepiej zacząć przygodę nie później niż pół roku przed datą ślubu. Można wybierać w gotowych modelach oraz szyć na miarę, co jest teraz bardzo popularne, a polecane przede wszystkim dla Panów o nietypowych sylwetkach.

Przede wszystkim trzeba zdecydować jaki strój będzie pasować do sukni Panny Młodej: garnitur, smoking a może frak? Warto przed wyborem określić na ile suknia wybranki jest szykowna i elegancka oraz ocenić skalę ceremonii i przyjęcia weselnego. Przy dokonywaniu jakichkolwiek wyborów warto poradzić się poleconego specjalisty w tym zakresie. Często takie usługi świadczone są jednocześnie przy zakupie. Jednak z doświadczenia wiemy, kompetentność osób sprzedających jest różna.

Podczas zakupu pojawia się bardzo dużo dylematów, warto mieć kogoś do pomocy. Trzeba przemyśleć wiele aspektów np. wybór tkaniny, która generuje cenę stroju. Najbardziej popularne to: poliester, bawełna, wełna, flanela, kaszmir, tweed, len. Każdy z materiałów ma swoje plusy i minusy, które powinien przybliżyć wykwalifikowany sprzedawca czy krawiec.

Wybieramy również wzór i oczywiście kolor tkaniny. Ważne aby odpowiednio dobrać również fason całego stroju m.in.: rodzaj marynarki - jednorzędowy czy dwurzędowy, rodzaj i ilość klap oraz guzików, stan i fason spodni (w tym szerokość i długość nogawek). Wszystkie wymienione wyżej propozycje wyboru zależą w dużej mierze od sylwetki Pana Młodego.

Aby garnitur stał się jeszcze bardziej wyjątkowy, niektóre firmy wprowadziły możliwość wyhaftowania na marynarce napisów na życzenie klienta – w tym najbardziej popularne: data, inicjały.

W przypadku mężczyzn, największy problem pojawia się gdy Pan Młody decyduje się na standardowy garnitur. Jak wyróżnić go spośród wszystkich przybyłych gości, którzy również przyjdą w modnych w danym sezonie krojach i kolorach? Tylko dodatkami.

Trzeba dopasować m.in.: buty, koszulę, pasek czy szelki, muszkę, fular czy krawat, skarpetki, spinki do koszuli. Im lepszy i bardziej oryginalny będzie wybór dodatków tym większa szansa by Pan Młody wyróżniał się spośród gości.

Pamiętajmy, że uwieńczeniem stroju Pana Młodego jest butonierka, która nawiązuje do bukietu partnerki (przypięta powinna być przez Pannę Młodą do marynarki).


Przy ustalaniu i kompletowaniu stroju dla Pana Młodego nie można zapominać o jego charakterze, wieku, osobowości czy temperamencie. Stroje Pary Młodej powinny być spójne. Panna Młoda nie powinna przyćmić swojego partnera. On również musi wyglądać wytwornie.


2015-08-21 © slubwkarkonoszach.pl Tagi: garnitur,   ubiór,   strój,   PanMłody,   dodatki,