Pierwszy taniec

Pierwszy taniec

Jedną z bardziej stresujących chwil podczas wesela jest pierwszy taniec – szczególnie dla Panów. Jedni ćwiczą miesiącami układ taneczny do swojej ulubionej piosenki, drudzy stawiają na taniec całkowicie bez przygotowań.

Większość par decyduje się jednak na większe lub mniejsze próby. Uczą się w domowym zaciszu lub zapisują się na lekcje. Szkoły tańca zapraszają Pary Młode na kursy grupowe lub indywidualne, w zależności od umiejętności klientów i czasu jaki pozostał do daty ślubu. Instruktorzy na kursie doradzą rodzaj piosenki, dopasują układ, styl i stopień trudności tańca do indywidualnych predyspozycji pary. Taniec warto dopasować również do kreacji, długa suknia z pewnością ogranicza niektóre ruchy wykorzystywane w bardziej dynamicznych układach. Poleca się, aby taniec nie był zbyt długi – najlepiej od 1,5 do 3 min. Może być wolny, energiczny, wesoły – zależy od upodobań.


Jeśli Para Młoda zdecyduje się na trudniejszy taniec z układem bardziej zaawansowanym, musi koniecznie zapisać się do szkoły tańca odpowiednio wcześniej. Jest to bardzo ważne, ponieważ niewyćwiczony krok, niepewne, nienaturalne ruchy owiane dodatkowo stresem podczas tańca będą wyglądały komicznie. Ta chwila ma być piękna i romantyczna. Goście zgromadzeni na sali będą obserwować każdy, nawet najmniejszy ruch Pary Młodej. Nawet najlepszy układ nie będzie wyglądał dobrze jeśli para nie będzie czuła się w nim swobodnie.


W przedślubnej gorączce, nauka tańca z pewnością powinna być jedną z milszych chwil jakie może wspólnie spędzić Para Młoda. Pierwszy taniec jest na tyle istotny, że zaczyna zabawę weselną. Warto się do niego odpowiednio przygotować.2015-08-25 © slubwkarkonoszach.pl Tagi: taniec,   układ,   rytm,   muzyka,   nauka,   szkoła,