Bukiet ślubny

Bukiet ślubny

Jak wybrać kwiaty do bukietu ślubnego?

Najlepiej zacząć od wyboru kwiaciarni. Warto skonsultować się z florystką, która doradzi jakie kwiaty typowe są dla danej pory roku, jakie kompozycje można z nich ułożyć, pokaże dostępne na rynku dodatki do bukietów oraz zaproponuje dobór kolorystyki i kształtów. Profesjonalna florystka wypyta nas wtedy o kolor i kształt sukni, wizje, nasze upodobania i wybrany styl wesela.


Rozmowa z florystką jest istotna, ponieważ niektóre kwiaty mogą być niedostępne w danym sezonie w hurtowniach lub sprowadzane na zamówienie. Jeśli zależy nam na dobrej cenie, trzeba pamiętać, że ten sam kwiat w różnych miesiącach kosztuje inaczej. Najtańsze są oczywiście kwiaty sezonowe.


Dopasowanie koloru przewodniego uroczystości do kompozycji kwiatowych jest nie lada wyzwaniem. Barwy roślin mogą delikatnie różnić się od tych wymarzonych. Dla planujących wesele, perfekcyjny dobór kolorów bez pomocy i rad florystów może okazać się dużym problemem. Odcieni czerwieni, różu, fioletu, zieleni jest mnóstwo.


Bukiet ślubny powinien być dopasowany do kształtu sukni ślubnej, ilości zdobień i szykowności. Konsekwentnie powinien trzymać się założonej kolorystyki, wybranego stylu i charakteru uroczystości. Kwiaty wybieramy zatem po wyborze stroju. Często floryści wykorzystują skrawki materiału z sukni ślubnej jako dodatki do bukietu. Jest to dość efektowne i popularne rozwiązanie.


Kwiaty wybrane do bukietu ślubnego będą również ozdabiać Pana Młodego – butonierka, oraz fryzurę Panny Młodej, jeśli zdecyduje się na ich upięcie.2015-09-10 © slubwkarkonoszach.pl Tagi: kwiaty,   florysta,   kwiaciarnia,   bukiet,   kompozycjekwiatowe,